Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie było ani gwałtu, ani uprowadzenia

Data publikacji 17.03.2006

Policjanci z Komendy Powiatowej w Rumi powiadomieni zostali najpierw o zaginięciu, a potem o uprowadzeniu i wielokrotnym zgwałceniu 16-latki. Sprawa wyglądała bardzo poważnie. Dziewczyna wyszła w niedzielę 13 marca po południu z domu. Rodzice zgłosili jej zaginięcie, więc policjanci wszczęli działania poszukiwawcze.

Po dwóch dniach 16-latka wróciła informując rodziców, że została uprowadzona i wielokrotnie zgwałcona. Rodzice powiadomili o tym policjantów. Szereg czynności operacyjno-procesowych jakie przeprowadzili policjanci dośc szybko pozwoliły ustalić, że dziewczyna wymyśliła całą historię. W rzeczywistości uciekła z domu do swojego chłopaka. Kiedy wróciła, obawiając się konsekwencji ze strony rodziców, powiedziała im, że został porwana i zgwałcona. 

16-latka będzie przesłuchana przez prokuratora w obecności psychologa. O jej losie zadecyduje prawdopodobnie sędzia rodzinny. Gdyby dziewczyna była pełnoletnia odpowiadałaby z art. 238 KK (zawiadomienie o przestępstwie nie popełnionym), za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
Powrót na górę strony