Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Incydent w tramwaju w Bydgoszczy

Data publikacji 02.12.2016

Policjanci z Bydgoszczy wyjaśniają okoliczności znieważenia grupy studentów. Do zdarzenia doszło w tramwaju, wczoraj (01.12) po godz. 18:00. Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców miasta. Na pochwałę zasługuje postawa motorniczego.

Wczoraj (01.12) w Bydgoszczy policjanci otrzymali zgłoszenie o zajściu w tramwaju. Policjanci wezwani na interwencje ustalili, że grupa sześciorga studentów (pięciu obywateli Turcji i obywatel Bułgarii) została zaczepiona przez trzech mężczyzn.

Obcokrajowcy, jak wynika z relacji świadków, zostali znieważeni, mężczyźni używali wobec nich słów wulgarnych i obraźliwych na tle narodowościowym. Doszło także do rękoczynów, ale żadna z osób nie musiała korzystać z pomocy lekarskiej.

Podczas incydentu w tramwaju na miejsce świadkowie wezwali patrol, a motorniczy tramwaju widząc co się dzieje zatrzymał pojazd pomiędzy przystankami, uniemożliwiając sprawcom jego opuszczenie. Po przyjeździe na miejsce patrolu, policjanci zatrzymali trzech bydgoszczan w wieku 26, 26 i 32 lata. Wszyscy byli nietrzeźwi. Noc spędzili w policyjnym areszcie.

Na dziś zaplanowano przesłuchania pokrzywdzonych z udziałem biegłego tłumacza oraz innych świadków. Zabezpieczany będzie także monitoring. Policjanci wyjaśniają udział poszczególnych osób w tym zdarzeniu.

W tej chwili czynności prowadzone są pod kątem naruszenia przepisów art. 119 Kodeksu Karnego tj. stosowania przemocy lub groźby wobec grupy osób z powodu przynależności narodowej. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP w Bydgoszczy / ig

Powrót na górę strony