Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali osoby mające związek z zabójstwem

Data publikacji 02.12.2016

Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek z zabójstwem 60-letniego mieszkańca Gdańska. Ciało mężczyzny znaleziono w worku w piwnicy jednego z bloków w Gdańsku. Zatrzymani to 24 i 33- letni gdańszczanin. Wczoraj obaj usłyszeli zarzuty, a dzisiaj zostaną doprowadzeni do sądu. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

We wtorek 29.11.br. po południu policjanci otrzymali zgłoszenie, że mieszkańcy jednego z bloków w Gdańsku uskarżają się na nieprzyjemny zapach w piwnicy. Na miejsce od razu przyjechali funkcjonariusze. Po przecięciu kłódki dostali się do środka. W wyniku przeszukania piwnicy, w jednym z worków znaleźli zwłoki 60-letniego mężczyzny.

Policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej do późnych godzin nocnych przesłuchiwali rodzinę i znajomych zmarłego. Na miejscu przeprowadzili bardzo dokładne oględziny, dzięki czemu zabezpieczyli szereg śladów, które od razu trafiły do laboratorium kryminalistycznego. Intensywne czynności policjantów doprowadziły do ustalenia osób, które najprawdopodobniej przyczyniły się do zabójstwa i ukrycia ciała ofiary.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i komisariatu na Przymorzu już następnego dnia, chwilę po godz. 6 zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w zabójstwie. Podejrzani to 24 i 33 letni mężczyzna. Starszy z nich był w przeszłości notowany za oszustwa i uszkodzenia mienia.

Wczoraj 33-latek usłyszał zarzut zabójstwa, a 24-latek poplecznictwa. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu. Za zabójstwo grozi kara dożywocia, a za poplecznictwo do 5 lat więzienia.

KWP w Gdańsku / ig

Opis filmu: Policjanci zatrzymali osoby mające związek z zabójstwem

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.94 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja