Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 05.12.2016

Mokotowscy policjanci zatrzymali 39-latka podejrzanego o próbę zabójstwa swojej konkubiny. Zaledwie kilku godzin potrzebowali funkcjonariusze, aby sprawca tego przestępstwa trafił za kratki. Artur L. usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany przez sąd. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. 39-latek nie mógł pogodzić się z rozstaniem ze swoją konkubiną. Postanowił jeszcze raz z nią porozmawiać w miejscu jej pracy. Kiedy podczas rozmowy kobieta stanowczo powiedziała mu, że do niego nie wróci, doszło między nimi do awantury. Wtedy też mężczyzna rzucił się na kobietę z pięściami, a następnie zaczął ją dusić za szyję.

Kiedy kobieta straciła przytomności i osunęła się na ziemię, mężczyzna zabrał jej z torebki portfel z pieniędzmi oraz telefon komórkowy. Zamknął pomieszczenie na klucz i uciekł z miejsca zdarzenia. Nieprzytomną kobietę znalazł jej znajomy, który zaalarmował Policję i wezwał karetkę pogotowia.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Rozpoczęli oni poszukiwania sprawcy. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna ukrył się w mieszkaniu swojego ojca. Kiedy policjanci pojechali pod wskazany adres, szybko zorientowali się, iż ukrył się on przed nimi w szafie ubraniowej. Artur L. został przewieziony do policyjnej celi.

W prokuraturze rejonowej usłyszał on zarzuty usiłowania zabójstwa oraz kradzieży mienia. Wobec 39-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony