Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław: "Pomysłowi" sprawcy kradzieży nie unikną kary

8 listopada 2005 r. w poniedziałkowy wieczór Komisariat Policji Wrocław - Fabryczna odnotował dość nietypowe zdarzanie. Starsza kobieta przebywała sama w domu na terenie jednego z wrocławskich osiedli mieszkaniowych. Oglądała telewizor.

W pewnym momencie zniknął sygnał antenowy. Zaniepokojona kobieta wyszła na zewnątrz domu sprawdzić, co dzieje się z anteną. Zauważyła, że przewód od anteny jest zerwany. Po kilku minutach starsza pani wróciła do domu. Nie ukrywała swojego zdziwienia, gdy stwierdziła, że z mieszkania w tym czasie ktoś skradł sprzęt audio video, tj. zestaw kina domowego, magnetowid, piloty sterujące, słuchawki audio, kilkadziesiąt płyt DVD i kaset audio.

Policjanci z Fabrycznej natychmiast przystąpili do czynności zmierzających do ustalenia i zatrzymania sprawców tej kradzieży. W wyniku intensywnych działań, 11 listopada br. funkcjonariusze zatrzymali czterech sprawców, podejrzewanych o dokonanie tej "wyrafinowanej" kradzieży. Wszyscy to nieletni chłopcy w wieku 14 i 15 lat.

Policjanci odzyskali praktycznie wszystkie skradzione przedmioty oprócz gotówki w kwocie 1000 zł, którą sprawcy zdążyli już wydać. Funkcjonariusze ustalili ponadto, że ci sami sprawcy dokonali wcześniej podobnej kradzieży mieszkaniowej oraz usiłowali dokonać włamania do mieszkania. Za swoje czyny młodociani sprawcy odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Ten przykład pokazuje nam, że powinniśmy zawsze pamiętać o elementarnych zasadach bezpieczeństwa i prawidłowo zabezpieczać własne mienie. Tak jak w tym przypadku powinniśmy zawsze zamykać drzwi, nawet wychodząc z mieszkania tylko na chwilę, gdyż jak widać nawet "na własnym podwórku" w takiej sytuacji możemy stać się ofiarą przestępstwa.

Powrót na górę strony
Polska Policja