Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Słowaccy oszuści grasowali pod hipermarketami

Data publikacji 17.03.2006

Siedmiu mężczyzn, którzy oszukiwali klientów hipermarketów oferując do sprzedaży zegarki i aparaty fotograficzne zatrzymali po pościu wrocławscy policjanci.

16 marca 2006 r. około godziny 16.00 funkcjonariusze zatrzymali na terenie parkingu przed hipermarketem Auchan siedmiu obywateli Słowacji w wieku od 20 – 48 lat, poruszających się dwoma samochodami marki Skoda Octavia i Felicja.

Zatrzymani oferowali do sprzedaży zegarki oraz aparaty fotograficzne nieznanej marki jako aparaty firmy Canon. Sprawcy byli bardzo nachalni. Zajeżdżali drogę klientom lub do nich podchodzili i na siłę wciskali do ręki oferowane przedmioty, żądając za nie pieniędzy w kwocie około 150 zł za aparat lub 100 zł za zegarek.

Po krótkiej obserwacji, policjanci ruszyli do akcji. W momencie, kiedy funkcjonariusze podbiegli do samochodu oszustów, w którym siedziało czterech mężczyzn, ci podjęli próbę ucieczki zamykając się od środka.

Sprawcy ruszyli w kierunku drogi wyjazdowej do ronda przy ul. Czekoladowej. Policjanci ruszyli za nimi w pościg. Uciekający nie reagowali na policyjne sygnały dźwiękowe i błyskowe. Gnając, nie zwracali również uwagi na istniejące tam oznakowanie pionowe i poziome. Kierujący zjechał na lewy pas jezdni i usiłował wjechać na rondo „pod prąd”, w wyniku czego sprawcy zderzyli się z innym samochodem, w którym jechał mężczyzna z 5 – letnim synem. Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mężczyźni zostali zatrzymani. Chwilę później policjanci zatrzymali pozostałych trzech mężczyzn poruszających się drugim samochodem.

W samochodach oszustów funkcjonariusze znaleźli 10 zegarków, 15 aparatów z napisem Canon oraz około 200 naklejek z napisem Canon i Sony. Jak twierdzili zatrzymani, zegarki kupili wcześniej za 30 zł, a aparaty za 40 zł sztuka.

Oprócz spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, podrabiania znaków towarowych mężczyźni odpowiadać będą za oszustwo, za które grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony