Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali starszą kobietę z pożaru

Data publikacji 05.12.2016

Jaworscy policjanci uratowali życie 74-letniej kobiecie, która o własnych siłach nie mogła opuścić płonącego budynku. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu pożaru jako pierwsi. Nie czekając na straż pożarną weszli do zadymionej klatki schodowej, gdzie zastali mającą problemy z chodzeniem starszą kobietę. Pomogli nie tylko starszej pani, lecz również pozostałym 10 lokatorom budynku, ewakuując je. Dzięki szybkiej reakcji mł. asp. Tomasza Staworko oraz sierż. Rajmunda Kaczora nie doszło do tragedii.

Wszystko wydarzyło się wczoraj (04.12 br.) około godziny 7 rano. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków mieszkalnych w Kwietnikach. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze z referatu patrolowo - interwencyjnego. Wezwano również straż pożarną.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce jako pierwsi widząc realne zagrożenie dla mieszkańców budynku, nie czekali na przyjazd strażaków. Natychmiast przystąpili do pomocy osobom będącym w płonącym obiekcie. W korytarzu na pierwszym piętrze znaleźli starszą kobietę, która nie mogła o własnych siłach opuścić budynku, ponieważ miała problemy z chodzeniem. Policjanci wynieśli 74-latkę na rękach z zadymionej klatki schodowej. Z uwagi, iż na dworze panował duży mróz funkcjonariusze umieścili ją w radiowozie.

Następnie przystąpili do pomocy pozostałym mieszkańców. Łącznie policjanci ewakuowali 10 osób.

Dalsze działania na miejscu zdarzenia prowadzili już przybyli strażacy. Wyjaśnieniem okoliczności tej sprawy zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Jaworze.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z jaworskiej komendy mł. asp. Tomasza Staworko oraz sierż. Rajmunda Kaczora nie doszło do tragedii.

KWP we Wrocławiu / ig

Powrót na górę strony