Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyżurna pomogła mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo

Data publikacji 05.12.2016

Dyżurna lidzbarskiej policji pomogła 40-letniemu mężczyźnie, który chciał targnąć się na własne życie. Policjantka wiedząc, że liczy się każda minuta, podczas rozmowy z niedoszłym samobójcą skierowała w miejsce zdarzenia patrol policji oraz wezwała służby ratunkowe. Podjęcie profesjonalnej decyzji przez dyżurną uratowało mężczyźnie życie.

W minioną niedzielę (04.12.16) oficer dyżurny lidzbarskiej komendy odebrała telefon od 40-letniego mieszkańca gminy Lidzbark Warmiński. Mężczyzna powiedział, że chce targnąć się na swoje życie. Nie informując, gdzie jest 40-latek zażądał spotkania z byłą partnerką pod groźbą rzucenia się pod samochód ciężarowy.

Dyżurna zachowując zimną krew podtrzymywała rozmowę ze zgłaszającym, aby odwrócić jego uwagę i uzyskać jakiekolwiek informacje co do miejsca przebywania 40-latka. Dzięki informacji swojego pomocnika, który pełnił kilkunastoletnią służbę na stanowisku dzielnicowego terenu gminy Lidzbark Warmiński, funkcjonariuszka ustaliła miejsce zamieszkania mężczyzny. Wiedząc, że liczy się każda minuta w domniemane miejsce zdarzenia natychmiast skierowała policyjny patrol oraz powiadomiła służby ratunkowe.

Po kilku minutach policyjny patrol zauważył idącego odcinkiem drogi K-51 w kierunku Bartoszyc 40-latka. Pijany mężczyzna został przewieziony do komendy. 40-latek przyznał, że czekał na odpowiednią chwilę by rzucić się pod tira. Obecna na miejscu załoga karetki pogotowia przewiozła mężczyznę do szpitala.

KWP w Olsztynie / ig

Powrót na górę strony