Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kabriolet ze Świętym Mikołajem, Polfinkiem i Sercem Caritasu? Czemu nie...

Data publikacji 05.12.2016

Dziś (05.12.2016r.) w ramach akcji "Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem" organizowanej przez Caritas Diecezji Bydgoskiej i Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy zorganizowaliśmy niecodzienny przejazd. Kabriolet ze Świętym Mikołajem, „Polfinkiem” maskotką kujawsko-pomorskich policjantów oraz „Sercem Caritasu” jechał ulicami Bydgoszczy.

Dziś w ramach akcji "Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem" organizowanej po raz ósmy przez Caritas Diecezji Bydgoskiej i Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy oraz partnerów: Sławek i Przyjaciele, Kapral-Car, Fundacja Wielka Rodzina, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy oraz Nadleśnictwo Żołędowo zorganizowany został niecodzienny przejazd pojazdu ze „Świętym Mikołajem”, „Polfinkiem” maskotką kujawsko-pomorskich policjantów oraz „Sercem Caritasu.

W asyście policyjnego radiowozu o godz. 10:00 świąteczny konwój wyjechał z siedziby Caritasu Diecezji Bydgoskiej do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy.

Na miejscu Święty Mikołaj i jego przyjaciele tj. "Polfin" i "Serce Caritasu" zostali serdecznie przywitani przez dyrekcję i personel szpitala, a następnie odwiedzili wszystkie dzieci hospitalizowane, którym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Te niezapowiedziane odwiedziny oraz świąteczne upominki rozdawane przez Świętego Mikołaja i jego przyjaciół-pomocników wywołały na twarzach małych pacjentów i ich rodziców uśmiechy radości. I o to właśnie chodziło !

Ten dzień jest wprowadzeniem do kolejnej odsłony "Bezpieczeństwa ze Świętym Mikołajem”, która odbędzie się jutro w Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy.

Weźmie w niej udział około 4 tysięcy zaproszonych dzieci z rodzin wielodzietnych i dysfunkcyjnych. Akcję poprowadzą policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Całość imprezy uświetnią kolędy zaśpiewane przez  Bydgoską Szkołę Muzyczną oraz występy taneczne grupy „Prototyps”.

KWP w Bydgoszczy / ig

Opis filmu: Kabriolet ze Świętym Mikołajem, Polfinkiem i Sercem Caritasu? Czemu nie...

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.63 MB)

Powrót na górę strony