Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad ćwierć miliona sztuk nielegalnych papierosów nie trafi na rynek

Data publikacji 08.12.2016

Policjanci z KMP w Lublinie ujawnili i zabezpieczyli łącznie ponad ćwierć miliona sztuk nielegalnych papierosów oraz prawie 50 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mundurowi nielegalny towar ujawnili w jednym z garaży na terenie Lublina. W środku przebywało dwóch mężczyzn w wieku 43 i 56-lat, obaj mieszkańcy gm. Strzyżewice. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek Skarb Państwa straciłby prawie 240 tys. zł. Zgodnie z obowiązującym prawem za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz przepadek nielegalnego towaru.

Wczoraj (07.12 br.) tuż przed godziną 15 policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z KMP w Lublinie realizując ustalenia własne weszli do jednego z garaży na terenie Lublina. W środku mundurowi zastali dwóch mieszkańców gm. Strzyżewice w wieku 43 i 56-lat.

Mundurowi w garażu ujawnili i zabezpieczyli ponad 225 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. W trakcie dalszych czynności kryminalni wspólnie z wywiadowcami z KMP i policjantami z III Komisariatu Policji w Lublinie w samochodzie i miejscu zamieszkania 56-latka ujawnili i zabezpieczyli ponad 55 tys. sztuk nielegalnych papierosów oraz 49 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 279 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek to Skarb Państwa straciłby prawie 240 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego.

Teraz o dalszym losie 43 i 56-latka zdecyduje Sąd. Zgodnie z obowiązującym prawem czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 3 lat oraz przepadek nielegalnego towaru.

KWP w Lublinie / ig

  • Ponad ćwierć miliona sztuk nielegalnych papierosów nie trafi na rynek
  • Ponad ćwierć miliona sztuk nielegalnych papierosów nie trafi na rynek
  • Ponad ćwierć miliona sztuk nielegalnych papierosów nie trafi na rynek
Powrót na górę strony