Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant KPP Ostróda ze złotym medalem na Pucharze Europy

W ubiegły weekend, st. sierż. Rafał Frenkiel z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, wywalczył złoty medal w kickboxingu (formuła UFR) na odbywających się 3 grudnia w Tarczynie zawodach „X Mazovia Cup International”.

Była to już 10 edycja turnieju, w którym zmagali się przedstawiciele kickboxingu i innych sztuk walki. Zawody w Tarczynie są największą międzynarodową imprezą tego typu w Polsce i mają rangę pucharu Europy federacji UFR, WKA oraz WKSF. Pojedynki odbywały się na 8 matach, dwóch ringach i oktagonie. W zawodach wzięło udział ponad 600 sportowców.

Turniej przyciągnął setki miłośników sztuk walki z różnych grup wiekowych - zarówno tych najmłodszych jak i zawodników z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. W turnieju udział wzięli zawodnicy między innymi z Belgii, Niemiec, Włoch, Austrii, Ukrainy, Norwegii, Słowacji oraz Węgier.

Impreza tradycyjnie odbyła się pod patronatem Burmistrza Tarczyna, Polskiej Federacji Kickboxingu oraz pod hasłem kampanii „Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”.

W kwietniu br. st. sierż. Rafał Frenkiel zdobył srebrny medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski w Taekwondo, które odbyły się na hali OSiR w Zawierciu, następnie 11 czerwca wywalczył złoto na Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Kickboxingu. W międzyczasie, policjant do kolekcji dorzucił jeszcze złoty medal w kickboxingu wywalczony na Otwartym Pucharze Warmii i Mazur WKSF oraz srebrny medal na Otwartym Pucharze Warmii i Mazur w Taekwondo.

KWP w Olsztynie / ig

Powrót na górę strony