Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant wojewódzki wylądował na dywaniku w szkole... i przeczytał dzieciom bajkę

Data publikacji 09.12.2016

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie. Podczas spotkania w bibliotece czytał dzieciom opowiadanie o Świętym Mikołaju. W ten sposób insp. Tomasz Klimek aktywnie włączył się w szkolną kampanię „Czytanie na dywanie”.

Za akcję „Czytanie na dywanie” odpowiada Biblioteka w Szkole Podstawowej nr 1 w Mrągowie. W ramach tej kampanii pedagog z biblioteki propaguje czytanie, jako mądry sposób spędzania czasu z dziećmi i najlepszą inwestycję w ich przyszłość.

Dlatego, aby przyciągnąć do szkolnej Biblioteki jak najwięcej uczniów, zapraszani są tam różni goście oraz rodzice dzieci.

Dziś (9 grudnia br.) z takiego zaproszenia skorzystał insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie. Szef warmińsko-mazurskich policjantów spotkał się z uczniami klasy III g.

Policjant przeczytał im bajkę: „Skąd Święty Mikołaj bierze prezenty?”. Głównym bohaterem czytanki był Franek, który szukał odpowiedzi właśnie na to pytanie. Komendant wyjaśnił dzieciom, że to pytanie nurtowało także i jego. Dlatego poprosił swoich policjantów o wyjaśnienie tej zagadki. Wtedy jeden z funkcjonariuszy odpowiedział, że właśnie dzięki temu opowiadaniu można znaleźć odpowiedź.

W ten sposób dzisiejszego poranka policjanci przypomnieli trzecioklasistom, że trzeba być grzecznym. Taka postawa może zaprocentować m.in. prezentem od Świętego Mikołaja. Ponieważ on wszystko obserwuje i zbiera zielone kule za dobre zachowanie i czerwone kule za złe zachowanie. Po czytaniu dzieci miały okazję pochwalić się jakich kul mają więcej na swoim koncie i co bylo przyczynkiem do bardzo żywiołowej dyskusji.

Podczas spotkania insp. Tomasz Klimek odpowiadał także na pytania dzieci. Jeden z chłopców zapytał Komendanta o jakim prezencie marzył w dzieciństwie i wtedy policjant zdradził dzieciom, że w dzieciństwie marzył o zdalnie sterowanym samochodzie.

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie bardzo chętnie włączył się w tę akcję, ponieważ przedsięwzięcie to wpisuje się w szeroko pojmowaną profilaktykę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Wspólne czytanie jest formą mądrego kontaktu z dzieckiem i doskonałą metodą wychowawczą. Dziecko czuje się wtedy ważne i kochane.

Pamiętajmy, że już od najmłodszego wieku dziecka, poprzez głośne czytanie bajek dobranych do jego wieku, podnosimy ogólny poziom kultury i wiedzy oraz wspieramy jego życie emocjonalne.

KWP w Olsztynie / ig

 

  • Komendant wojewódzki wylądował na dywaniku w szkole... i przeczytał dzieciom bajkę
  • Komendant wojewódzki wylądował na dywaniku w szkole... i przeczytał dzieciom bajkę
  • Komendant wojewódzki wylądował na dywaniku w szkole... i przeczytał dzieciom bajkę
Powrót na górę strony