Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komisarz Lew odwiedził wychowanków Ośrodka Szkolno - Wychowawczego

Data publikacji 11.12.2016

Policjantka oraz Komisarz Lew spotkali się z wychowankami Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Złotoryi by wspólnie porozmawiać o bezpieczeństwie. Dzieci z uwagą i skupieniem słuchały wskazówek funkcjonariuszki dotyczących prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, noszenia elementów odblaskowych, a także zachowania w sytuacji napotkania na swojej drodze agresywnego psa.

Na początku grudnia br. st. post. Dominika Kwakszys z Komendy Powiatowej w Złotoryi spotkała się z dwoma grupami wychowanków Ośrodka Szkolno - Wychowawczego. To kolejne rozmowy funkcjonariuszy z młodzieżą szkolną, podczas których przypomniano o podstawach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas prelekcji zwrócono szczególną uwagę na zasady poruszania się po drodze i korzystania z przejść dla pieszych. Dzieci zostały poinformowane o tym, kogo nazywamy pieszym i rowerzystą, w jakich miejscach dozwolone jest przechodzenie na drugą stronę jezdni oraz jak zachować się w sytuacji napotkania na swojej drodze agresywnego psa. Policjantka przypomniała również numery telefonów alarmowych do służb ratunkowych: 997, 998, 999 i 112.

Funkcjonariuszka mówiła także o korzyści płynących z noszenia odblasków i ubrań z takimi elementami. Apelowała o to, aby wychodząc z domu zabrać ze sobą odblaski, których noszenie może uratować życie.

Największa radość pojawiła się na dziecięcych buziach, gdy do sali lekcyjnej wszedł Komisarz Lew – maskotka dolnośląskiej policji. Dzieci bardzo chętnie przytulały się komisarza, a także robiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcia. Wizyta niespodziewanego gościa wzbudziła wśród uczestników wiele radości.

Policjanci zwracają się z apelem do rodziców i opiekunów, aby poprzez systematyczne rozmowy z dziećmi na temat zagrożeń i sposobów ich unikania, a przede wszystkim poprzez dawanie dobrego przykładu swoim zachowaniem, odpowiednio przygotowali swoje pociechy do samodzielności.

KWP we Wrocławiu / ws

  • Komisarz Lew odwiedził wychowanków Ośrodka Szkolno - Wychowawczego
  • Komisarz Lew odwiedził wychowanków Ośrodka Szkolno - Wychowawczego
  • Komisarz Lew odwiedził wychowanków Ośrodka Szkolno - Wychowawczego
Powrót na górę strony