Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Data publikacji 11.12.2016

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi odwiedzili uczniów Zespołu Szkół w Wojcieszowie. W ramach zorganizowanego spotkania, policjanci przybliżyli uczestnikom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomnieli o noszeniu odblasków. Niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych była wizyta Komisarza Lwa - maskotki dolnośląskiej policji.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi odwiedzili uczniów Zespołu Szkół w Wojcieszowie. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z zasadami prawidłowego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię, aby ci wiedzieli jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu po zajęciach.

Kierownik Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi rozmawiał z dziećmi o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Przypomniał, że zwolennicy podróży na rowerze muszą pamiętać, że korzystanie z jednośladu oprócz niewątpliwej przyjemności, to olbrzymia odpowiedzialność i przepisy, do których tacy kierujący powinni się stosować. Uczniowie dowiedzieli się o tym, w jakie elementy powinien być wyposażony rower oraz dlaczego w czasie jazdy powinno się używać kasku.

Podczas spotkania, którego celem było zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo pieszych na drodze, wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe opaski. Policjanci zachęcali uczniów, aby nosili elementy odblaskowe nie tylko poza terenem zabudowanym, szczególnie teraz, kiedy szare dni szybko przechodzą w ciemne noce, a piesi w takich warunkach mogą być gorzej widoczni przez kierowców.

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na to, że nawet niewielki element odblaskowy sprawia, że jesteśmy na drodze bardziej widoczni, a co za tym idzie, bardziej bezpieczni. Wskazano, że nie musi to być kamizelka. Świetnie sprawdzi się również opaska, czy kurtka z naszytym odblaskiem.

Po wysłuchaniu prelekcji, funkcjonariusze złotoryjskiej policji zorganizowali quiz z pytaniami, w trakcie którego uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego. Wytypowani uczniowie, którzy prawidłowo odpowiedzieli na zadane pytania, otrzymali przygotowane przez policjantów prezenty, natomiast pozostałym uczniom zostały wręczone nagrody pocieszenia.

Niespodzianką zorganizowaną dla zgromadzonych uczniów była wizyta Komisarza Lwa - maskotki dolnośląskiej policji, z którą dzieci bardzo chętnie robiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

KWP we Wrocławiu / ws

  • Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
  • Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
  • Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
Powrót na górę strony