Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

31-letni mielczanin odpowie za "cardsharing"

Data publikacji 12.12.2016

To kolejne uderzenie w proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego. Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością ustalili, że 31-letni mielczanin posiadał i używał niedozwolone urządzenia do odbioru płatnej telewizji. Mężczyzna usłyszał zarzuty, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w  Rzeszowie zwrócili uwagę na internetowy anons, z którego wynikało, że autor w swoim domu nielegalnie udostępnia sygnał płatnych telewizji cyfrowych za pośrednictwem Internetu i ma niezbędne do tego urządzenia.

Najważniejsze było ustalenie tożsamości ogłoszeniodawcy, który ukrywał się pod konkretnym nickiem. Policjanci analizując jego aktywność w sieci, zwrócili uwagę, że mężczyzna był aktywnym użytkownikiem portalu o tematyce sharingowej i tam poszukiwał kontrahentów do wymiany danych z kart telewizyjnych.
 
Śledczy ustalili, że tym internautą jest 31-letni mieszkaniec Mielca. Funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej wspierani przez mieleckich policjantów podczas przeszukania zabezpieczyli urządzenia służące do odbioru płatnych programów telewizyjnych oraz sprzęt wykorzystywany do nielegalnego udostępniania sygnału z kart telewizji cyfrowej. Policjanci zabezpieczyli dekodery ze zmodyfikowanym oprogramowaniem, twarde dyski, karty abonenckie telewizji cyfrowej i czytniki kart.

Mielczanin usłyszał zarzut posiadania i używania niedozwolonych urządzeń umożliwiających bezumowny odbiór płatnych programów telewizji cyfrowej. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / mw)
 

Powrót na górę strony