Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze wspierają „Szlachetną Paczkę”

Data publikacji 12.12.2016

Policjanci dołączyli do grona darczyńców w akcji „Szlachetna Paczka”. W ciągu zaledwie kilku dni piotrkowscy funkcjonariusze i pracownicy cywilni komendy zebrali artykuły niezbędne dla jednej z rodzin, która potrzebuje pomocy. Podarowano sprzęt AGD, artykuły spożywcze i chemiczne oraz ubrania i słodycze. W minioną sobotę, podczas finału, zebrane dary trafiły do potrzebujących. Bełchatowscy policjanci przygotowali dary dla podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Widawie. w akcję włączyli się również policjanci i pracownicy cywilni z garwolińskiej komendy. Wszyscy wspólnie przygotowali paczkę dla potrzebującej rodziny. Również Policjanci Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie włączyli się w realizację XVI edycji akcji charytatywnej „SZLACHETNA PACZKA”.

„SZLACHETNA PACZKA ma już szesnaście lat. Projekt ten ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania tysięcy osób. Od rana w sobotę w specjalnie wyznaczonych punktach, wolontariusze odbierali od darczyńców świąteczne paczki. Zostaną one przekazane potrzebującym rodzinom. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie.

Inicjatorem zbiórki był Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Piotrkowie Trybunalskim, który pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim insp. Piotra Nowickiego chciał pomóc ludziom w potrzebie, którzy po pożarze domu stracili wszystko. Odzew ze strony policjantów i pracowników piotrkowskiej komendy był natychmiastowy. W ciągu zalewie kilku dni udało się zebrać potrzebne rodzinie rzeczy, w tym meble, sprzęt AGD, telewizor, artykuły spożywcze, chemiczne a także ubrania, artykuły szkolne, zabawki i słodycze dla najmłodszych.

Po raz kolejny bełchatowscy policjanci i pracownicy przygotowali świąteczną paczkę, tym razem dla podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Widawie. Do potrzebującej wsparcia rodziny z powiatu łaskiego, 10 grudnia 2016 roku, trafiły najpotrzebniejsze rzeczy –  kuchnia gazowa, tablet, żywność, artykuły chemiczne, a także miał na opał. Potrzeby obdarowanych ustalili wcześniej wolontariusze ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy osobom najuboższym "Szlachetna Paczka". Do akcji prowadzonej wśród kadry bełchatowskiej komendy włączyli się: członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów (IPA) - region Bełchatów, policjanci, policjantki, urzędnicy i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. W podziękowaniu za zaangażowanie kadra bełchatowskiej komendy otrzymała od Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Widawie reprezentowanego przez wolontariuszy „Szlachetnej paczki” dyplom zaświadczający o przynależności do drużyny „Szlachetnej Paczki”.

* * *

W tym roku akcja po raz kolejny była przeprowadzana również na terenie powiatu garwolińskiego. Wolontariusze w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pilawie i po raz pierwszy w Łaskarzewie odbierali paczki od darczyńców, którzy zdecydowali się wesprzeć potrzebujące rodziny. 

Na terenie naszego powiatu objęte akcją zostały 42 rodziny, które wspiera 17 wolontariuszy. Kolejną edycję regionalną akcji wsparli także policjanci i pracownicy cywilni z garwolińskiej komendy. Wspólnie przygotowali paczkę, która jeszcze przed świętami trafi do jednej z rodzin.

* * *

Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy najbardziej potrzebującym, by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Do akcji włączyli się także policyjni antyterroryści. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy i przygotowali paczki na podstawie szczegółowej listy potrzeb. W sobotę, dzięki wsparciu inicjatywy przez Kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, funkcjonariusze osobiście przekazali „Szlachetne paczki” do magazynu sztabu organizatorów akcji, skąd bezpośrednio wolontariusze dostarczyli je potrzebującej rodzinie. Wśród przygotowanych przez policjantów prezentów znalazła się żywność, środki czystości, odzież, przybory szkolne, zabawki dla najmłodszych, a także bardzo potrzebna rodzinie nowa lodówka.

Także policjanci oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej w Lubartowie włączyli się do akcji. Z darów których udało się zebrać stworzono paczki dla wkrótce już 6-osobowej rodziny. Z zebranych pieniędzy zakupiono środki czystości, produkty długoterminowe czy przybory szkolne.

Udało się także zrealizować najważniejszą z potrzeb rodziny, czyli zakupić łóżko piętrowe z materacami dla dwójki dzieci w wieku 2 i 6 lat. Natomiast od zaprzyjaźnionych ludzi pozyskaliśmy potrzebny wózek - nosidełko dla kolejnego członka rodziny oraz ubranka dla dzieci. Rodzina otrzymała również duży zapas żywności.

Wczoraj (11.12 br.) z jedną z potrzebujących rodzin spotkali się mundurowi z Krasnegostawu. Za zebrane podczas zbiórki pieniądze zakupili żywność, środki czystości, artykuły higieniczne, ubrania oraz szafę dla potrzebującej pani Renaty oraz jej mamy. Swój wkład w paczkę przygotowywaną przez policjantów z Krasnegostawu mieli również pracownicy cywilni oraz dwóch przedsiębiorców.

KWP w Opolu ►

WSPol w Szczytnie ►

KWP w Katowicach ►

KWP w Krakowie ►

KWP we Wrocławiu: Dzielnicowi obdarowali potrzebujących mikołajkowymi paczkami ►

(KWP w Łodzi, KWP w Radomiu, KWP w Lublinie, WSPol Szczytno, KWP w Opolu / mw, ig)

  • lakta promujący akcję "Szlachetna paczka"
  • Policjanci wspierają „Szlachetną Paczkę”
  • Policjanci wspierają „Szlachetną Paczkę”
  • KWP w Lublinie

  • Funkcjonariusze wspierają „Szlachetną Paczkę”
  • Funkcjonariusze wspierają „Szlachetną Paczkę”
  • Funkcjonariusze wspierają „Szlachetną Paczkę”
Powrót na górę strony
Polska Policja