Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca z dwoma promilami zatrzymany przez policjanta po służbie

Data publikacji 12.12.2016

Policjant z Trzebiela w czasie wolnym od służby zareagował natychmiast, kiedy zauważył kierowcę jadącego wężykiem. Zjechał za oplem astrą na jedną ze stacji paliw i tam zatrzymał nietrzeźwego. Przypuszczenia potwierdziło badanie alkometrem, które wykazało blisko dwa promile. 65-letni kierowca dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania ani żadnych dokumentów.

Policjantem się jest nie bywa. Udowodnił to funkcjonariusz z Posterunku Policji w Trzebielu, który zatrzymał nietrzeźwego kierowcę w czasie wolnym od służby.  W piątek, 09 grudnia br., podróżował wraz z żoną drogami gminy Brody. W pewnym momencie zauważył samochód marki Opel Astra. Styl jazdy kierującego tym pojazdem wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu. Policjant nie zastanawiając się ruszył natychmiast za nim. Kierowca opla po chwili zjechał na jedną ze stacji paliw, wysiadł z pojazdu i kupił alkohol. Kiedy wrócił, przed pojazdem czekał na niego policjant. Krótka rozmowa z 65-letnim mężczyzną utwierdziła funkcjonariusza w przypuszczeniu, że kierowca nie jest trzeźwy. Policjant odebrał kluczyki, zatrzymał mężczyznę, nie dopuszczając go do dalszej jazdy.

Powiadomiony patrol przyjechał na miejsce. Po badaniu okazało się się, że mężczyzna miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Podczas dalszych czynności okazało się, że 65-letni kierowca nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami, ani żadnych wymaganych dokumentów.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mieszkańcowi powiatu żarskiego może grozić do dwóch lat pozbawienia wolności.  

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony