Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował wyłudzić ćwierć miliona kredytu

Data publikacji 12.12.2016

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, zatrzymanemu na gorącym uczynku przez strzelińskich policjantów, a podejrzanemu o usiłowanie wyłudzenia w jednym z banków kredytu w wysokości 250 tys. złotych. Podejrzany w trakcie składania wniosku o udzielenie kredytu posłużył się sfałszowanymi dokumentami. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie, w wyniku podjętych działań operacyjnych, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie wyłudzenia w jednym z banków kredytu w wysokości 250 tys. złotych. Podejrzany to 53-letni mieszkaniec Wrocławia.

Do zatrzymania doszło w placówce bankowej, po tym, jak policjanci uzyskali informację o tym, że podejrzany może dokonać wyłudzenia kredytu w jednym ze strzelińskich banków na założoną przez siebie firmę. Gdy mężczyzna pojawił się w banku po kredyt, wpadł wprost w ręce funkcjonariuszy.

Podejrzany w trakcie składania wniosku o udzielenie kredytu posłużył się sfałszowanymi dokumentami. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli także dokumentację, którą posługiwał się mężczyzna. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów oszustwa i posługiwania się sfałszowanymi dokumentami.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Za czyny, o które teraz jest podejrzany, grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP we Wrocławiu / ig

Powrót na górę strony