Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca rozboju i paser zatrzymani

Data publikacji 16.01.2008

25-letniego mężczyznę, podejrzanego o dokonanie rozboju i 39-letniego pasera zatrzymali kryminalni z Piaseczna. Krzysztof S. napadł na mężczyznę, dotkliwie go pobił i zabrał mu telefon komórkowy, który kupił od niego znajomy paser. Informację o dokonanym tydzień temu rozboju kryminalni uzyskali w wyniku pracy operacyjnej.

Wczoraj piaseczyńscy kryminalni, w wyniku prowadzonej pracy operacyjnej uzyskali informację o dokonanym 7 stycznia br. rozboju na 36-letnim mężczyźnie. Policjanci postanowili sprawdzić posiadane informacje, odszukali poszkodowanego mężczyznę, który potwierdził, że stał się ofiarą rozboju i dopiero wczoraj złożył zawiadomienie o przestępstwie.

Do zdarzenia doszło 7 stycznia ok. godz. 22.00, w czasie powrotu z pracy do domu został brutalnie zaatakowany przez sprawcę. Poszkodowany w wyniku bicia po całym ciele został doprowadzony do stanu bezbronności i został mu skradziony telefon komórkowy. Dodatkowo napastnik zagroził mężczyźnie, że jeżeli kogokolwiek powiadomi o zajściu, to spotka go jeszcze coś gorszego, po prostu ma milczeć. Zastraszony mężczyzna z nikim nie dzielił się swoimi problemami, aż do wczoraj, kiedy odwiedzili go piaseczyńscy funkcjonariusze. Wtedy to dopiero zdecydował się złożyć zawiadomienie.

Kryminalni błyskawicznie ustalili sprawcę przestępstwa. Po kilku godzinach został zatrzymany 25-letni Krzysztof K. i 36-letni Marek F. - paser, u którego policjanci znaleźli telefon komórkowy utracony w wyniku rozboju.

Teraz, Krzysztofowi K. grozi do 12 lat pozbawienia wolności, a Markowi F. - paserowi do lat 5 lat. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.
Powrót na górę strony