Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej podzielił los kompanów

Data publikacji 14.12.2016

Na 3 miesiące tymczasowo do aresztu trafi 31-latek zatrzymany przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy. To kolejny już namierzony podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych. Członkowie grupy narazili Skarb Państwa na na blisko 900 tys. zł strat. Dotychczas do tej sprawy policjanci „rozliczyli” 9 osób, w tym nieformalnego jej szefa.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych odpowie namierzony przez bydgoskich policjantów 31-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego. Wczoraj, 13.12.br., dołączył do grona zatrzymanych wcześniej członków zorganizowanej grupy przestępczej. Mężczyzna, decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące spędzi tymczasowo w areszcie.

Przypomnijmy: do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło pod koniec listopada. Wtedy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy wspólnie z antyterrorystami weszli na teren po byłej masarni w jednej z miejscowości powiatu świeckiego, gdzie zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów z kompletną liną produkcyjną. Jak wynika z policyjnych ustaleń, podrabiano tam papierosy znanych firm. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 200 tys. sztuk papierosów, około 800 kg tytoniu oraz maszyny. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków oszacowano na blisko 900 tys. złotych.

Do policyjnego aresztu trafiło wtedy 9 osób związanych z tą zorganizowaną grupą przestępczą. W trakcie zatrzymania na terenie fabryki podejrzani starali się zniszczyć dowody przestępczej działalności. Chcieli „upłynnić” w toalecie pieczęcie z firmowymi oznaczeniami papierosów i telefon komórkowy. Funkcjonariusze udaremnili jednak ich zamiary.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych. Jeden z zatrzymanych, 35-letni mieszkaniec Bydgoszczy, usłyszał także zarzut kierowania tą grupą. Wobec kilku podejrzanych prokurator wnioskował do sądu o aresztowanie. Ostatecznie za kraty na 3 miesiące trafiły trzy osoby, w tym nieformalny szef tej grupy. Pozostałe sześć osób prokurator objął policyjnym dozorem.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony