Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowcy. Ostrożniej i wolniej - znaczy bezpieczniej

Data publikacji 14.12.2016

Dolnośląscy policjanci stale prowadzą akcje prewencyjne i działania kontrolne na drogach naszego województwa w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, jednak jak widać na załączonym nagraniu z videorejestratora, nie wszyscy kierowcy wykazują się rozsądkiem i rozwagą. Od listopada br. także kierowcy przemieszczający się drogami powiatu głogowskiego kierowcy muszą liczyć się z dodatkowymi kontrolami, jakie przeprowadzają policjanci wyposażeni w nowy nieoznakowany pojazd z kamerą. Samochód marki Skoda został zakupiony do służby dzięki głosom mieszkańców Głogowa, którym nie jest obojętne bezpieczeństwo na drogach.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie pomimo, że informacja o nowym pojeździe służbowym i jego możliwościach, była szeroko nagłaśniana w lokalnych mediach stale ujawniają kolejne niebezpieczne sytuacje w ruchu. Pokazuje to, że niestety zachowanie kierowców na drogach powiatu głogowskiego wciąż pozostawia wiele do życzenia. Niektóre przykłady, jakie możemy zobaczyć na zarejestrowanym materiale z wideorejestratora, świadczą o elementarnym braku wyobraźni i brawurze niektórych kierujących.

Sprawcy takich zachowań muszą się liczyć z tym, że ich wyczyny zostaną zauważone i zarejestrowane przez policjantów. Tylko w okresie od wejścia do służby nowego pojazdu, policjanci zarejestrowali ponad 120 wykroczeń drogowych. Najbardziej zagrażające bezpieczeństwu użytkowników dróg skończyły się mandatami karnymi. Natomiast w przypadkach drastycznego łamania prawa niektórzy kierowcy stracili także prawa jazdy.

Prezentowane poniżej ujęcia pokazują jak niektórzy nieodpowiedzialni kierowcy naruszają prawo drogowe stwarzając realne zagrożenie bezpieczeństwa własnego i innych użytkowników dróg.

Mając to na uwadze szczególnie w tym przedświątecznym okresie, kiedy to jesteśmy na ogół dodatkowo pochłonięci przygotowaniami i robieniem zakupów, policjanci apelują o rozwagę i rozsadek na drodze. Pamiętajmy, że jest to podstawa do tego, aby bezpiecznie przeżyć ten czas, a ostrożniej i wolniej – znaczy po prostu bezpieczniej.

KWP we Wrocławiu / ig

Opis filmu: Kierowcy. Ostrożniej i wolniej - znaczy bezpieczniej

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.85 MB)

Powrót na górę strony