Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane skradzione aparaty fotograficzne warte blisko 162 tys. zł

Data publikacji 15.12.2016

Legionowscy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Białorusi, którzy w samochodzie przewozili 75 sztuk nowych aparatów fotograficznych z obiektywami skradzionymi w październiku br. na terenie Niemiec. Funkcjonariusze odzyskali mienie warte prawie 162 tysiące złotych. 26 i 33-latek usłyszeli zarzuty paserstwa. Sąd podjął decyzję o aresztowaniu mężczyzn na trzy miesiące.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją legionowskiej komendy pełniąc służbę na terenie Legionowa zwrócili uwagę na samochód marki volkswagen na belgijskich numerach. Autem podróżowało dwóch mężczyzn. Policjanci wspólnie ze swoimi kolegami z wydziału ruchu drogowego w Zegrzu Południowym zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.  

Podczas sprawdzenia, w bagażniku volkswagena, mundurowi znaleźli 75 sztuk nowych fabrycznie zapakowanych aparatów fotograficznych z obiektywami, łącznie z dokumentami.   

Mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć w jaki sposób weszli w posiadanie sprzętu, który jak ustalili policjanci wart jest  blisko 162 tysiące złotych. Śledczy z Nieporętu ustali też, że aparaty w październiku tego roku zostały skradzione z terenu Niemiec.   

Po zgromadzeniu materiału dowodowego dwaj obywatele Białorusi usłyszeli zarzuty paserstwa dokonanego wspólnie i w porozumieniu, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę i prokuratury, Sąd Rejonowy w Legionowie wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych mężczyzn na trzy miesiące.

(KSP / mw)

  • jeden z odzyskanych aparatów
  • skradzione aparaty fotograficzne
Powrót na górę strony