Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wykopał w stodole bunkier i uprawiał w nim konopie

Data publikacji 15.12.2016

Opolscy kryminalni ujawnili na jednej z posesji w gminie Chodel specjalnie przygotowane pomieszczenie, w którym 27–latek uprawiał konopie indyjskie. Mężczyzna wykopał w stodole bunkier i przystosował go do uprawy narkotyków. Na widok kryminalnych, zaskoczony mężczyzna zaczął wrzucać wyprodukowane przez siebie narkotyki do kominka. Za uprawę i posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, 14.12.br., opolscy kryminalni chcąc sprawdzić posiadane informacje pojechali do jednej z posesji w gminie Chodel. Policjanci podejrzewali, że mieszkający tam 27–latek uprawia konopie indyjskie. Kiedy funkcjonariusze zajrzeli przez okno, zobaczyli jak mężczyzna rozpaczliwie wrzuca do paleniska w kominku suszone rośliny.  Dopiero stanowcze działanie mundurowych skłoniły właścicieli domu do otworzenia drzwi. Po wejściu do środka policjanci zobaczyli w palenisku w dużej mierze spalone już szczątki suszonych roślin o bardzo intensywnym zapachu przypominającym marihuanę. Policjanci natychmiast zalali palenisko wodą. Po dokładniejszym obejrzeniu okazało się, że w jego wnętrzu znajduje się również waga oraz woreczki strunowe.

Kontynuując czynności kryminalni udali się do pomieszczeń gospodarczych na posesji 27–latka. W trakcie przeszukania stodoły ich wzrok przykuła duża płyta na której ustawiony był drewniany regał. Kiedy czujni policjanci przestawili regał, okazało się, że pod nim znajduje się zamaskowany właz do wykopanego w ziemi pomieszczenia, które było specjalnie przygotowane do uprawy konopi indyjskich.

Policjanci zabezpieczyli 14 roślin, 18 gram nadpalonej w kominku marihuany oraz sprzęt, który miał pomagać w pielęgnacji roślin. Trudniący się nielegalnym procederem 27-latek został zatrzymany. 

Za uprawę i posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie/ mw)

Film Wykopał w stodole bunkier i uprawiał w nim konopie

Pobierz plik Wykopał w stodole bunkier i uprawiał w nim konopie (format mp4 - rozmiar 6.11 MB)

Powrót na górę strony