Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa handlarzy narkotyków rozbita

Data publikacji 17.03.2006

Ponad 1,5 kg narkotyków ma na swoim koncie grupa przestępcza rozbita przez zielonogórski CBŚ. Nad jej rozpracowaniem policjanci pracowali od października 2005 r. Już miesiąc później miały miejsce pierwsze zatrzymania, kolejne – jak się okazało – były tylko kwestią czasu. W sumie lubuscy policjanci w śledztwie dotyczącym grupy handlarzy narkotyków zatrzymali już 6 osób.

Nad rozpracowaniem tej grupy zielonogórscy policjanci pracowali od października 2005 roku. Już w listopadzie ub.r. policjanci zatrzymali pierwszych 2 mężczyzn, którzy mieli przy sobie 0,5 kg amfetaminy. Kolejne zatrzymania okazały się tylko kwestią czasu. Kilka dni temu w policyjną sieć wpadło kolejnych 2 mężczyzn, którzy swoim samochodem przewozili prawie kilogram amfetaminy. Przeszukania w mieszkania zatrzymanych zakończyły się znalezieniem następnych narkotyków 150 gram amfetaminy i ponad 200 tabletek ecstasy oraz zatrzymaniem kolejnego mężczyzny podejrzanego o współdziałanie z przestępcami.

Wczoraj zielonogórski sąd zdecydował o aresztowaniu 2 mężczyzn przy których znaleziono prawie kilogram narkotyków. Za rozprowadzanie znacznych ilości środków odurzających grozi im do 10 lat więzienia.

W sumie w prowadzonym przez lubuskich policjantów śledztwie dotyczącym grupy handlarzy narkotyków zatrzymano już 6 osób z czego wobec 5 zastosowano areszt. Wszyscy są mieszkańcami powiatu zielonogórskiego.

Powrót na górę strony