Mundurowi z kolędą u bezdomnych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi z kolędą u bezdomnych

Data publikacji 16.12.2016

Policjanci, ratownicy medyczni i strażacy odwiedzili wczoraj podopiecznych schroniska dla osób bezdomnych, działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Żorach. Do pozbawionych dachu nad głową przybyli nie tylko z życzeniami świątecznymi, ale i poczęstunkiem oraz choinką, przystrojoną przez uczniów jednej ze szkół. Bezdomni od niecodziennych kolędników otrzymali też wyjątkowy dar - dar, który w przyszłości może uratować ludzkie życie.

Wizyta w świetlicy dla bezdomnych to kolejna inicjatywa żorskich policjantów. To oni kilka miesięcy temu zawitali po raz pierwszy ze słodkim upominkiem i dobrą radą do pozbawionych dachu nad głową. Wówczas to, w ramach Dnia Ludzi Bezdomnych, wskazali na potrzebę zrozumienia i szacunku ze strony społeczeństwa dla tych, których koleje losu zaprowadziły właśnie w to miejsce.

Tym razem, z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia, policjanci postanowili odwiedzić ich po raz kolejny. Na zaproszenie do udziału w spotkaniu żywo odpowiedzieli strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Żorach i ratownicy medyczni z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Do wspólnej inicjatywy przyłączyli się również uczniowie klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Żorach, którzy nie tylko bajecznie przystroili choinkę, ale i na świetlicy szkolnej upiekli wigilijne pierniki.

Dzięki nim wszystkim, wczorajszy dzień był wyjątkowy i wzruszający. Pozbawieni dachu nad głową mogli przekonać się ponownie, że społeczność lokalna dostrzega, jak poważnym problemem we współczesnych czasach jest bezdomność, że znajduje zrozumienie dla ich trosk i szczerze wierzy, że ich los się odmieni. Uczestnicy spotkania, obok ciepłych słów i życzeń, otrzymali także wyjątkowy prezent od ratowników medycznych, którzy specjalnie dla nich przeprowadzili szkolenie warsztatowe na temat udzielania pierwszej pomocy. Sympatycznym akcentem na zakończenie wizyty były natomiast złote myśli, które również z myślą o bezdomnych przygotowali uczniowie.

W spotkaniu uczestniczyli: podinsp. Jacek Stelmach – I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Żorach, asp. szt. Kamila Siedlarz, mł. asp. Krzysztof Nieszporek, asp. sztab. Adam Grabowski z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KM PSP w Żorach oraz ratownicy medyczni: Sławomir Torbicki i Marcin Koryciak z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Szczególne podziękowania adresujemy do Pani pedagog Joanny Lindner i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Żorach, do Pana Lecha Wietrzyka – Przewodniczącego Stowarzyszenia "Bezpieczne Miasto" w Żorach oraz Pana Sebastiana Wtorek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach.

(KWP w Katowicach / ms)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja