Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Nie wysyłaj, nie rozmawiaj, KIERUJ!"

Data publikacji 16.12.2016

Bełchatowscy policjanci "uzbrojeni" w lornetki prowadzili akcję pod kryptonimem „ Nie wysyłaj, nie rozmawiaj, KIERUJ!’’. Sprawnie wychwytywali kierujących, którzy rozmawiali przez telefony niezgodnie z przepisami.

Grudzień to okres wytężonej pracy bełchatowskich policjantów. Funkcjonariusze prowadzą liczne działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kontrolują i uświadamiają kierowców jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza teraz kiedy warunki atmosferyczne nie sprzyjają uczestnikom ruchu drogowego.

Telefon komórkowy w ręku kierowcy stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas prowadzenia samochodu wysyłanie wiadomości sms, emaili, czy sprawdzanie poczty elektronicznej, może doprowadzić do tragicznych w skutkach sytuacji na drodze. Rozmowy telefoniczne podczas kierowania pojazdem dekoncentrują kierowcę i odciągają jego uwagę.

Prowadzenie rozmów przez telefon komórkowy w czasie kierowania pojazdem, jest niedopuszczalne, chyba że korzystamy z zestawu głośnomówiącego. Podczas policyjnej akcji „ Nie wysyłaj, nie rozmawiaj, KIERUJ! „ policjanci karali mandatami tych kierowców, którzy prowadząc auto rozmawiali przez telefon komórkowy. W służbie towarzyszyli im: telewizja internetowa b24tv oraz radio ESKA.

Przypominamy! Za prowadzenie rozmów przez telefon komórkowy w trakcie kierowania samochodem policjant ma prawo nałożyć karę w postaci 200 zł grzywny oraz 5 punktów karnych.

KWP w Łodzi / ig

Opis filmu: "Nie wysyłaj, nie rozmawiaj, KIERUJ!"

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.08 MB)

Powrót na górę strony