Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie przewodników psów służbowych na terenie Uniwersytetu w Białymstoku

Data publikacji 16.12.2016

Na terenie Uniwersytetu w Białymstoku odbyło się wczoraj szkolenie przewodników psów służbowych Policji w wyszukiwaniu zapachu narkotyków i materiałów wybuchowych. Zajęcia przeprowadzono wspólnie z funkcjonariuszami Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Na terenie Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku odbyło się wczoraj szkolenie przewodników psów, w którym wzięli udział podlascy policjanci oraz funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku. Zajęcia, w których uczestniczyło 13 przewodników z psami, przeprowadzili podkomisarz Grzegorz Bielawski z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz kapitan Robert Potoczny z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Czworonogi uczestniczące w szkoleniu, w pomieszczeniach udostępnionych przez wydział biologiczno-chemiczny instytutu, szukały ukrytych środków zapachowych narkotyków i materiałów wybuchowych. Wszystkie psy bezbłędnie odnalazły i wskazały miejsca ich ukrycia.

Każda ze służb ma swoje własne metody szkolenia psów oraz sprawdzania osób, pomieszczeń, bagaży czy pojazdów. Dlatego właśnie w trakcie takich szkoleń, przewodnicy mogą wymieniać się cennymi doświadczeniami, co znacznie zwiększa ich efektywność w codziennej służbie. Uczestnicy przedsięwzięcia podkreślili, że pies poprzez wrodzone umiejętności i długotrwały proces szkolenia, staje się jedną z najskuteczniejszych broni w walce z przestępczością narkotykową.

(KWP w Białymstoku / ms)

Powrót na górę strony