Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłosił kradzież z włamaniem, w której sam uczestniczył

Data publikacji 16.12.2016

22-letni pracownik firmy przewozowej poinformował sępoleńskich policjantów o włamaniu do jego samochodu dostawczego i kradzieży 85 sztuk telewizorów wartych 73 tysiące złotych. Szybko jednak wyszło na jaw, że było zupełnie inaczej niż początkowo zeznawał funkcjonariuszom. Okazało się, że za zgłoszonym przez niego przestępstwem stoi on sam wraz z trójką swoich znajomych.

W miniony wtorek (13.12.16) około 7:30 dyżurny sępoleńskiej komendy został powiadomiony przez 22-letniego mieszkańca woj. łódzkiego, że ktoś włamał się do użytkowanego przez niego pojazdu marki Renault Master i skradł telewizory, które przewoził na pace pojazdu. Sprawca miał zabrać 85 telewizorów na łączną sumę 73 tysięcy złotych. Mężczyzna w rozmowie z policjantami utrzymywał, że w trakcie kursu poczuł się zmęczony, zatrzymał się na drodze polnej w Adamowie w gminie Więcbork i zasnął, a w międzyczasie ktoś okradł jego pojazd.

Kryminalni pracujący nad sprawą szybko ustalili jednak, że całe zdarzenie przebiegało zupełnie inaczej. Okazało się bowiem, że za kradzieżą stoi sam zgłaszający wraz z trzema  znajomymi (23, 24 i 28 lat). 22-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Nazajutrz do sprawy mundurowi zatrzymali również 23- i 24-latka, którzy dołączyli do swojego kompana.

Stróże prawa otrzymali również informacje, gdzie mogą znajdować się skradzione telewizor. W wyniku przeszukania jednej z posesji w pow. kutnowskim policyjni śledczy w całości zabezpieczyli sprzęt pochodzący z przestępstwa. Dodatkowo wyszło na jaw, że do przeładunku telewizorów doszło w miejscowości Brzoza w pow. toruńskim, a nie jak zeznawał początkowo 22-latek w pow. sępoleńskim.

Wczoraj (15.12.16) policjanci przedstawili trójce zatrzymanych zarzuty kradzieży z włamaniem. Prokurator zadecydował natomiast o dozorze dla wszystkich. Ponadto, nieuczciwy kierowca odpowie również za składanie fałszywych zeznań. Złodziejom grozi teraz nawet do 10 lat więzienia. Ostatni z podejrzanych, 28-letni mieszkaniec pow. łęczyckiego, niebawem również usłyszy zarzuty.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony