Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Denar Chrobrego”, sztabka złota i 175 tysięcy

Data publikacji 17.12.2016

Takie rzeczy to tylko w policyjnym konkursie. W sobotę 17 grudnia br., w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie, wylosowani z ponad 200 zgłoszeń zwycięzcy konkursu na rozwiązanie krzyżówki z komiksu „Denar Chrobrego” otrzymali plecaczki, w których znalazły się m.in. brykiet ze zmielonych, wycofanych z obiegu banknotów o łącznej wartości 175 tys. zł oraz sztabka złota – cała z czekolady.

„Denar Chrobrego” to już trzecia część z serii policyjnych komiksów edukacyjnych o przygodach trójki małych detektywów: Klary, Ola i Wojtka, którzy tym razem odwiedzają dziadka Klary w Poznaniu. Poznają tam pracę policjanta Tomka, który jest dzielnicowym, a przy okazji trafiają na trop skarbu. Właśnie słowo DZIELNICOWY było rozwiązaniem krzyżówki, zamieszczonej na końcu książeczki, co wpisuje się w całoroczne działania związane z wprowadzaniem nowego modelu służby „policjantów pierwszego kontaktu”. Komiks jest jednym z elementów całego pakietu edukacyjnego, przygotowywanego przez Biuro Komunikacji Społecznej KGP, w skład którego wejdą m.in. dla najmłodszych gry planszowa i karciana, a dla starszych wydanie specjalne czasopisma POLICJA 997 poświęcone w całości zmianom w służbie dzielnicowych.

Ponieważ nadeszło ponad 200 prawidłowych rozwiązań, komisja wylosowała wśród nich 10 szczęśliwców, którzy otrzymali nagrody. Partnerem wydania tej części przygód był Narodowy Bank Polski, w siedzibie którego odbyła się uroczystość nagrodzenia zwycięzców, połączona ze zwiedzaniem wraz z przewodnikiem Centrum Pieniądza NBP – efektownej, w dużej mierze multimedialnej ekspozycji o historii środków płatniczych i banków.

Wspomniane na wstępie nagrody, wśród których znalazły się także plansze z dedykacją od autorów komiksu Artura Grzendy i Wojtka „Cihego” Cichonia, wręczyli naczelnik Wydziału Promocji Policji Biura Komunikacji Społecznej KGP kom. Grzegorz Sieńczewski oraz Marta Dulinicz z Narodowego Banku Polskiego.

KGP / pm

Powrót na górę strony