Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja nielegalnej wytwórni alkoholu

Data publikacji 18.03.2006

Policjanci z olsztyńskiego i toruńskiego Centralnego Biura Śledczego wspólnie z policjantami z Bydgoszczy zlikwidowali nielegalną wytwórnię alkoholu. Dzięki temu na polski rynek nie przedostało się ponad 12.500 litrów alkoholu.

Likwidacja nielegalnej wytwórni alkoholuPolicjanci z olsztyńskiego Centralnego Biura Śledczego ustalili, że na terenie posesji znajdującej się w gminie Kowalewo Pomorskie pracuje profesjonalna wytwórnia i rozlewnia alkoholu. 16 marca br. około godziny 14.40 funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej. Mężczyźni akurat rozlewali alkohol do butelek. W ręce policjantów trafili 40-letni Dariusz P., 36-letni Piotr K. i 36-letni Sebastian J. Zatrzymani to mieszkańcy Torunia i Kowalewa Pomorskiego. 36-latkowie w przeszłości byli już karani za takie samo przestępstwo.

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych policjanci zabezpieczyli: profesjonalną linię produkcyjną z urządzeniem służącym do nalewania płynów do butelek i elektryczną kapslownicą, 4.000 litrów czystego spirytusu przechowywanego w 1000-litrowych pojemnikach, 4.320 litrów wódki przygotowanej do sprzedaży, 3.000 litrów wody destylowanej, 6.800 pustych butelek, kapsle i etykiety w dużych ilościach. Oprócz tego w budynkach policjanci znaleźli także 6 jednostek broni, w tym dwa karabinki z lunetami i tłumikami, ponad 110 sztuk amunicji, pieniądze w kwocie 16.500 złotych oraz 360 euro.

Likwidacja nielegalnej wytwórni alkoholuNa policyjny parking trafiły także dwa samochody ciężarowe Man i VW Bus oraz 2 samochody osobowe BMW. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jedno z zabezpieczonych BMW w 2004 roku zostało skradzione na terenie Niemiec. Trwają ustalenia, co do pochodzenia drugiego BMW. Podczas przeszukania pojazdów okazało się, że ciężarówki były przystosowane do nielegalnego procederu. Miały zamontowane pojemniki 1000-litrowe, które służyły do przewozu alkoholu.
Zatrzymani sprawcy trafili do policyjnego aresztu do wyjaśnienia. Po przesłuchaniach zatrzymanym zostanie przedstawiony zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego wyrobu i sprzedaży alkoholu, posiadania broni i amunicji.

Policjanci z Golubia Dobrzynia będą wnioskować do prokuratury o trzymiesięczne tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. To jednak nie koniec sprawy. Policjanci powołają biegłego, który określi rodzaj i skład zabezpieczonego alkoholu. Jeżeli okaże się, że mógł być szkodliwy, to podejrzani wzbogacą się o kolejne zarzuty.

Powrót na górę strony