Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował mężczyznę nożem

Data publikacji 19.12.2016

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu I Komisariatu w Łodzi wytypowali i zatrzymali nieletniego podejrzewanego o pchnięcie nożem klienta jednego z pubów. Pokrzywdzony w ciężkim stanie trafił do szpitala.

17 grudnia 2016 roku około godziny 22:00 policjanci zostali powiadomieni, że w jednym z klubów przy ulicy Struga doszło do awantury i pokłucia nożem jednego z klientów. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pomiędzy klientami oczekującymi do szatni doszło nieporozumienia i ostrej wymiany zdań. W pewnym momencie jeden z uczestników wyjął nóż i pchnął nim pokrzywdzonego. Stan zdrowia zaatakowanego był na tyle poważny, że istniało realne zagrożenie jego życia.

Policjanci mieli utrudnione zadanie ustalenia szczegółów zajścia. W chwili zdarzenia bowiem w przejściu do szatni znajdowało się  wielu klientów, panował tłok i nikt nie był w stanie stwierdzić jak doszło do ataku. Funkcjonariusze nie dali jednak za wygraną i rozpytali wiele osób, aby ustalić jak najwięcej szczegółów mogących pomóc w dotarciu do sprawcy. Uzyskiwane informacje zaczęły układać się w całość. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że za ugodzeniem  może stać nieletni mieszkaniec Śródmieścia. Około godziny 17:00 podejrzewany 16-latek pojawił się w miejscu zamieszkania i został zatrzymany. W przeszłości miał już konflikt z prawem.

Teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny. Niewykluczone, że za swoje zachowanie odpowie jak dorosły.

(KWP w Łodzi / ms)

Powrót na górę strony