Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany złodziej samochodowy

Data publikacji 17.01.2008

W ręce kryminalnych z Mokotowa wpadł 32- letni Paweł T. Podejrzewany o usiłowanie kradzieży pojazdu został zatrzymany w Wołominie. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli przedmioty pochodzące prawdopodobnie z kilku włamań do aut. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Wszystko miało swój początek we wrześniu 2007 r. Na jednym z parkingów przy Wołoskiej doszło do włamania do zaparkowanego renault. Sprawcy najpierw otworzyli drzwi, a następnie próbowali odjechać skradzionym autem. Na nic im się to jednak zdało. W „robocie” przeszkodził włamywaczom właściciel pojazdu. Po krótkiej szarpaninie złodzieje uciekli.

Sprawą natychmiast zajęli się mokotowscy kryminalni. Zaczęli drobiazgowo ustalać okoliczności zdarzenia oraz rysopisy sprawców. Ich praca przyniosła oczekiwane efekty. Paweł T. (32 lata) wpadł w Wołominie. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli pochodzące prawdopodobnie z kradzieży nawigację GPS, odtwarzacz samochodowy DVD, radioodtwarzacz, kilka samochodowych fotelików dla dzieci oraz felgi aluminiowe. 32- latek został zatrzymany.

Wkrótce policjanci wytypowali drugiego ze złodziei. Ustalili również adres lokalu, w którym przebywa. W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli narzędzia służące do kradzieży pojazdów, aparaty fotograficzne i poszukiwany telefon komórkowy, który został skradziony kilka miesięcy wcześniej razem z samochodem. Mężczyzna ukrywa się. Jednak jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu.

Paweł T. decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Prawdopodobnie mężczyźni mają na swoim koncie więcej tego typu przestępstw.

Powrót na górę strony