Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani w związku z usiłowaniem zabójstwa

Data publikacji 19.12.2016

Sąd aresztował na trzy miesiące 33-letniego mieszkańca Świdnika, który w trakcie libacji alkoholowej usiłował nożem pozbawić życia jednego ze współbiesiadników. Aresztowana została także obecna w trakcie spotkania ich 36-letnia znajoma, również mieszkanka Świdnika, która zamiast udzielenia jakiejkolwiek pomocy ciężko rannemu poszkodowanemu, zajęła się sprzątaniem śladów przestępstwa.

W minionym tygodniu dyżurny świdnickiej policji otrzymał zgłoszenie o rannym mężczyźnie. Skierowani na miejsce policjanci zastali w mieszkaniu 66-latka w ciężkim stanie z ranami kłutymi.  Mundurowi zatrzymali pozostałych uczestników imprezy alkoholowej, która odbywała się w mieszkaniu. Policjanci ustalili, że zatrzymany 33-letni mieszkaniec Świdnika zadał współbiesiadnikowi kilka ciosów nożem, a towarzysząca im 36-letnia znajoma zamiast udzielić rannemu jakiejkolwiek pomocy lub zadzwonić na pogotowie, zajęła się wycieraniem krwi z podłogi.

Na wniosek świdnickiej komendy i prokuratury sąd zastosował wobec obydwojga zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci trzymiesięcznego aresztu. Usiłowanie zabójstwa zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności, za zacieranie śladów grozi do 5 lat, a za nieudzielenie pomocy osobie w sytuacji zagrożenia jej życia do 3 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / ms)

Powrót na górę strony