Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla osób sprzedających dopalacze

Data publikacji 19.12.2016

Policjanci zatrzymali trzy osoby pracujące w sklepie z dopalaczami w Rzeszowie. Są to efekty śledztwa prowadzonego przez policjantów i Prokuraturę Okręgową w Rzeszowie. Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez wprowadzanie do obrotu substancji szkodliwych dla zdrowie.

W sierpniu br. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pracowników sklepu z dopalaczami. W trakcie wspólnych z policjantami wielokrotnych kontroli sklepu, pracownicy sanepidu zabezpieczyli szereg sprzedawanych tam substancji. Przeprowadzone badania wykazały, że są to środki zastępcze – dopalacze. W wyniku kontroli Inspektor Sanitarny w Rzeszowie wydał decyzję o ich wycofaniu z obrotu. 

Wszczęte przez Prokuraturę Rejonową dla miasta Rzeszów śledztwo przejęła następnie Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie i powierzyła je do prowadzenia rzeszowskim policjantom.

W miniony czwartek, 15.12.br., do sklepu i do miejsc zamieszkania sprzedawców weszli funkcjonariusze. Podczas przeszukań zabezpieczyli cały asortyment – 99 szt. saszetek ze środkami zastępczymi oraz m.in. dokumentację, telefony komórkowe, laptopy oraz gotówkę pochodzącą ze sprzedaży dopalaczy. 

Policjanci zatrzymali również trzy osoby - dwie kobiety: 31-letnią mieszkankę Stalowej Woli, 26-letnią mieszkankę gminy Grębów oraz 24-letniego mężczyznę mieszkającego w Jarosławiu. 

W piątek, 16.12.br., na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie ogłosił zatrzymanym zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez wprowadzanie do obrotu substancji szkodliwych dla zdrowia. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec zatrzymanych areszt tymczasowy w wymiarze 2 miesięcy dla kobiet i jednego miesiąca dla 24-latka. 

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony