Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana lekarka na dyżurze w szpitalu

Data publikacji 17.01.2008

Morąscy policjanci zatrzymali lekarkę oddziału ginekologiczno-położniczego, która podczas pełnienia dyżuru miała ponad 1 promil alkoholu we krwi. Jeżeli okaże się, że Teresa T. poprzez swoje postępowanie mogła narazić pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, wówczas może jej grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 20:00 oficer dyżurny komendy Powiatowej Policji w Ostródzie został poinformowany przez anonimową osobę, że na oddziale ginekologiczno-położniczym w morąskim szpitalu pełni dyżur lekarka, która prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Oficer dyżurny natychmiast na miejsce skierował policyjny patrol. W tym czasie dyżur pełniła 59-letnia Teresa T. Pani doktor została przebadana na zawartość alkoholu w organizmie. Faktycznie, okazało się, że była pijana. Miała ponad 1 promil alkoholu we krwi.

Teresa T. została zatrzymana. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchana. Z ustaleń policjantów wynika, że 59-letnia lekarka pełniła dyżur od godziny 15:00.

Policjanci zabezpieczyli dokumentację medyczną. Prowadzone postępowanie wyjaśni czy lekarka naraziła swoich pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Teresie T. może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony