Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili 100 tysięcy zł z NFZ

Data publikacji 20.03.2006

Policjanci ze Skierniewic wspólnie z policjantami Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 10 osób w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie wyłudzeń znacznych kwot pieniędzy w postaci refundacji za leki i usługi medyczne z łódzkiego Funduszu Zdrowia.

Zatrzymane osoby to mężczyźni i kobiety w wieku od 32 do 57 lat, mieszkańcy Rawy Mazowieckiej, Łodzi, Warszawy i Strykowa. Dwoje z nich to właściciele niepublicznego ZOZ-u i apteki, pozostali to lekarze.

Zarzuca im się wyłudzenia co najmniej 100.000 zł. Proceder trwał od początku 2004 r. Działali wystawiając m.in. fałszywe zwolnienia, fałszując dokumentacje lekarską, nie wykonując przt tym zamówionych badań.

Podczas przeszukań zabezpieczono dokumentację mogąca świadczyć o przestępczej działalności m.in. 7000 historii chorób pacjentów. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 10 samochodów wartości 290.000 zł, 8800 zł w gotówce, sprzęt komputerowy i telefony komórkowe.

Wobec części osób po przedstawieniu zarzutów przez prokuratorów z Ośrodka Zamiejscowego w Skierniewicach Prokuratury Okręgowej w Łodzi zastosowano już policyjny dozór i poręczenia majątkowe w wysokości od 15.000 do 30.000 zł. Wobec dwóch wystąpiono z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Podejrzanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony