Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z kontrabandą

Data publikacji 17.01.2008

Dwie osoby zostały zatrzymane z kontrabandą na braniewskim bazarze, trzecia straciła nielegalny towar po przeszukaniu pomieszczeń gospodarczych przez braniewskich policjantów.

43-letnia Joanna Z. z Braniewa i o dwa lata młodsza Małgorzata H. z tamtejszej gminy zostały zatrzymane przez kontrolujących bazar policjantów po godzinie 23:00. Panie wzbudziły podejrzenia patrolujących funkcjonariuszy, gdyż pora, którą wybrały sobie na pobyt na targowisku była dość późna. Zostały poproszone o pokazanie zawartości podręcznego bagażu. Wówczas wszystko stało się jasne. Obie w swoich torbach miały papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Joanna Z. za posiadanie prawie 70 nielegalnych paczek papierosów otrzymała 240-złotowy mandat. Jej koleżanka natomiast za 14 paczek została ukarana o połowę mniejszym mandatem. Papierosy uległy przepadkowi.

Również wczoraj policjanci zabezpieczyli kontrabandę o wartości celnej około 2500 złotych. Po przeszukaniu pomieszczeń gospodarczych mieszkańca gminy Płoskinia, w piwnicy, garażu oraz w pokoju funkcjonariusze znaleźli ukryte w workach około 2500 nielegalnych paczek papierosów i 7 litrów wyrobów spirytusowych. 39-letni Zbigniew M. zaskoczony wizytą funkcjonariuszy wydał dobrowolnie papierosy i alkohol. Tłumaczył policjantom, że towar posiadał na własny użytek, tylko przez przypadek jakoś się go nazbierało aż tyle.

Zbigniewowi M. przedstawiono zarzut przechowywania wyrobów bezakcyzowych. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony