Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16,5 tys. paczek papierosów z przemytu

Data publikacji 17.01.2008

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą komendy stołecznej wraz z funkcjonariuszami izby celnej zabezpieczyli prawie 16,5 tysiąca paczek papierosów pochodzących z przemytu. Mundurowi zatrzymali kierowcę samochodu, który przewoził towar i łodzianina, na posesji którego odbywał się przeładunek papierosów.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą wpadli na trop transportu papierosów pochodzących z przemytu. Nawiązali współpracę z funkcjonariuszami izby celnej w Warszawie. Sprawdzając zebrane informacje funkcjonariusze dotarli do magazynu mieszczącego się na terenie Ochoty. Sprowadzony na miejsce przewodnik z psem wyszkolonym do wyszukiwania tytoniu, wśród zgromadzonych towarów bezbłędnie wskazał palety z przemycanymi papierosami.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie prawie 16.500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, których wartość rynkowa wynosiła około 100 tys. zł. Policjanci zatrzymali również kierowcę samochodu, którym dostarczono towar.

Na tym jednak sprawa się nie zakończyła. Policjanci ustalili, że przemycane papierosy dotarły do Warszawy z Łodzi, gdzie prawdopodobnie miał miejsce ich przeładunek. Informację o tym przekazano do funkcjonariuszy zajmujących się przestępczością gospodarczą w łódzkiej komendzie wojewódzkiej Policji. Mundurowi udali się do jednej z okolicznych miejscowości, gdzie na terenie posesji należącej do Tadeusza J. znaleziono ślady potwierdzające wcześniejsze przypuszczenia. 60-latek trafił do policyjnego aresztu.

Sprawa wciąż jest w toku. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Powrót na górę strony