Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Patrol wodny uratował mężczyznę

Data publikacji 21.12.2016

Policjant Komisariatu Rzecznego oraz Strażnik Miejski uratowali młodego mężczyznę unoszonego przez wartki nurt Wisły. Niedaleko Mostu Poniatowskiego pracownicy wykonujący prace remontowe zauważyli człowieka w wodzie, o czym niezwłocznie poinformowali Policję. Na ratunek pospieszyli funkcjonariusze komisariatu rzecznego. Wychłodzony mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Wtorkowy poranek, 20.12.br., okazał się niefortunny dla 28-letniego mężczyzny. Z niewyjaśnionych przyczyn znalazł się on w nurcie rzeki Wisły. Unoszącą się na wodzie osobę poniżej Mostu Poniatowskiego zauważyli pracownicy wykonujący prace remontowe, którzy niezwłocznie powiadomili Policję.

Patrol motorowodny komisariatu rzecznego: sierż. sztab. Dariusz Soborski i strażnik miejski Marek Oleksiejuk, pospieszyli z pomocą. W kilka minut od zgłoszenia funkcjonariusze byli już na miejscu. Przytomnego mężczyznę wyciągnęli z wody. W porcie został on przekazany pogotowiu ratunkowemu. Wychłodzony mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony