Z sukcesami podciąga się na drążku

Data publikacji 21.12.2016

Sierż. szt. Adam Biedziak z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach od blisko 2 lat podciąga się na drążku. Przez dłuższy czas tę dyscyplinę traktował jako jeden z elementów treningu. Jednak kiedy wystartował w pierwszych zawodach, zwyczajnie połknął przysłowiowego bakcyla i teraz regularnie bierze udział w imprezach siłowych. O tym jak poważnie podchodzi do podciągania niech świadczy fakt, że we wszystkich występach tylko raz nie stanął na podium.

Sierż. szt. Adam Biedziak przygodę z wyczynowym podciąganiem na drążku zaczął zupełnie przypadkowo. Podczas wakacji w Międzyzdrojach w 2014 r., przechadzał się z rodziną po mieście i natknął na organizowaną tam imprezę siłową. Jedną z konkurencji było właśnie podciąganie na drążku. Policjantowi tak spodobała się ta konkurencja, że postanowił wystartować w kolejnej edycji tych zawodów. Cały następny rok poświęcił treningom i w lipcu 2015 r. zajął 2. miejsce w międzyzdrojskim konkursie. Ten niewątpliwy sukces zmotywował go do jeszcze cięższych przygotowań i startów w kolejnych imprezach tego typu. Od tamtej pory wziął już udział w 13 różnego rodzaju imprezach i tylko raz nie stanął na podium.

Często zawody mają charakter lokalny i są nagłaśniane wyłącznie w mediach regionalnych, czy społecznościowych. Zdarzają się sytuacje, kiedy organizatorzy zwyczajnie są zdziwieni, że jednym ze startujących jest zawodnik ze Śląska. Tak było podczas imprezy m.in. w Giżycku (Warmia i Mazury), Sochaczewie (Mazowsze) i Siemiatyczach (Podlasie), gdzie sierż.szt. Biedziak zajął 1. miejsca. Dobra forma policjanta nie opuszcza. Na początku grudnia zdobył puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic w amatorskich zawodach w konkurencjach siłowych. Podciągnął  się wtedy 29 razy, pokonując drugiego zawodnika o 7 powtórzeń. Takie samo miejsce na podium zajął podczas październikowego VI wrocławskiego podciągania na drążku. Wtedy osiągnął wynik 30 podciągnięć.

Jak sam mówi, nie jest typowym siłaczem. Uważa, że do tej dyscypliny trzeba mieć specjalne predyspozycje i być zwyczajnie upartym. Swoimi zainteresowaniami zaraził żonę która też zaczęła się podciągać. Jednak do tej pory nie wystartowała w żadnych zawodach, cały czas szlifując formę do swojego debiutu. Sierż.szt. Adam Biedziak aktywnie uczestniczy również w Światowym Dniu Podciągania, który przypada na dzień 10 czerwca. Idea przyświecająca temu dniu to aktywny i zdrowy tryb życia. W tym czasie w wielu krajach na świecie organizowany jest konkurs w podciąganiu, a suma wykonanych powtórzeń jest wpisywana do globalnego rankingu. Jednym z polskich miast, w którym odbyła się ta impreza były Siemianowice Śląskie, gdzie sierż.szt. Adam Biedziak włączył się do wspólnego bicia rekordu. Polscy uczestnicy uplasowali się na 4 miejscu rankingu z 25990 powtórzeniami na koncie. Wyprzedzili ich jedynie Litwini, Czesi i Rosjanie.

Naszemu koledze gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!