Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni pseudokibice z zakazami wstępów na imprezy masowe

Data publikacji 21.12.2016

Policjanci z Wrocławia zatrzymali trzech mężczyzn w związku z wniesieniem wyrobów pirotechnicznych na teren imprezy masowej. Do zdarzenia doszło podczas meczu piłkarskiego na stadionie miejskim. Sąd orzekł kary grzywny 1800 złotych, od 30 do 40 godzin prac społecznych oraz zakazy wstępu na imprezy masowe od 2 do 3 lat.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna zatrzymali trzech pseudokibiców, którzy wnieśli wyroby pirotechniczne na teren imprezy sportowej. Do zdarzenia doszło podczas rozgrywanego na stadionie we Wrocławiu, meczu piłkarskiego pomiędzy drużynami Śląsk Wrocław – Arka Gdynia. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 19 do 24 lat.  

Zatrzymani mężczyźni już usłyszeli zarzuty dotyczące złamania przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Sąd orzekł kary grzywny 1800 złotych, od 30 do 40 godzin prac społecznych oraz zakazy wstępu na imprezy masowe od 2 do 3 lat.

Przypomnijmy, że osoba wnosząca lub posiadająca na imprezie masowej materiały pożarowo niebezpieczne lub inne niebezpieczne przedmioty podlega karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony