Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany niebezpieczny przestępca

Data publikacji 17.01.2008

Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 37-letniego Piotra S., domniemanego herszta gangu "ożarowskiego”, którego działania przestępcze obejmowały głównie Warszawę i okolice. Mężczyzna został zatrzymany na warszawskim osiedlu. W chwili zatrzymania był zaskoczony i nie stawiał oporu.

We wtorek po południu, przed jednym z warszawskich bloków mieszkalnych, policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali szczególnie niebezpiecznego przestępcę. Piotr S. jest podejrzewany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Był także poszukiwany listem gończym przez warszawski sąd. Policjanci musieli działać szybko i zdecydowanie, gdyż mężczyzna ma opinię niebezpiecznego i bezwzględnego. Na szczęście w chwili zatrzymania był zupełnie zaskoczony i nie stawiał oporu.

Zatrzymany podejrzewany jest o kierowanie tzw. "ożarowską” grupą przestępczą. Grupa ta zajmowała się m.in. wymuszeniami rozbójniczymi, kradzieżami i handlem narkotykami. Ściśle współpracowała z tzw. grupą "mokotowską”. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że Piotr S. podżegał do zabójstwa jednego z członków innego gangu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
Powrót na górę strony