Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany pod zarzutem usiłowania zabójstwa

Data publikacji 21.12.2016

Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 65-letniego mieszkańca gminy Bliżyn. Mężczyzna jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa.

Do tego zdarzenia doszło w minioną niedzielę w jednym z domów na terenie gminy Bliżyn. Około godziny 14.30 dyżurny skarżyskiej komendy został powiadomiony o agresywnym zachowaniu mężczyzny. Z przekazanych informacji wynikało, że 65-letni mąż zaatakował swoją żonę i córkę, zadając im uderzenia w głowę gumowym młotkiem. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano policjantów oraz karetkę pogotowia. Funkcjonariusze po wejściu do domu zastali dwie kobiety, które próbowały przytrzymywać napastnika. Mundurowi natychmiast ruszyli im na pomoc obezwładniając mężczyznę. Następnie funkcjonariusze udzielili pomocy poszkodowanym. W jednym z pomieszczeń domu mundurowi znaleźli i zabezpieczyli gumowy młotek, którym posługiwał się sprawca. 65-latek został zatrzymany, a następnie przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji psychiatrycznej.

Od kilku dni nad tą sprawą drobiazgowo pracowali policjanci ze skarżyskiej komendy. Zebrany materiał dowodowy ostatecznie pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa. Wczoraj Sąd Rejonowy w Skarżysku- Kamiennej zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 65-latek został przewieziony do zakładu karnego. Za przestępstwo, którego się dopuścił może mu grozić dożywotnie pozbawienie wolności.

(KWP w Kielcach / ms)

Powrót na górę strony