Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna grupa złodziei samochodów w rękach Policji

Data publikacji 20.03.2006

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 25 – 45 lat, podejrzanych o udział w grupie dokonującej kradzieży samochodów, ich demontażu i sprzedaży pochodzących z nich części.

18 marca 2006 r. funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu weszli na teren jednej z posesji na wrocławskich Krzykach, chwilę po tym jak wjechał tam samochód marki Renault. Po kilku minutach z pomieszczeń warsztatowych dobiegł odgłos ciętego metalu.

Wewnątrz policjanci zastali trzech mężczyzn, z których jeden właśnie wycinał oryginalne pole numerowe z ww.samochodu. W tym samym pomieszczeniu funkcjonariusze znaleźli kolejny, częściowo zdemontowany już samochód marki VW Bus T4, który jak się okazało został skradziony na początku marca br. z terenu dzielnicy Krzyki.

W wyniku przeszukania pomieszczeń na terenie posesji, policjanci znaleźli ponadto inne pola numerowe, części samochodowe, radioodtwarzacze, dokumenty w postaci książek serwisowych i ubezpieczeń pochodzące z kradzionych samochodów, jak również urządzenia służące do nabijania numerów identyfikacyjnych.

Idąc dalej tropem, w mieszkaniu wynajmowanym przez jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli tzw. „sztosy” do otwierania samochodów, a w przydomowym garażu kolejny samochód marki VW Passat.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili i zatrzymali również pasera, mieszkańca powiatu oleśnickiego. Znaleziono kolejne dwa skradzione VW Busy T4 oraz elementy karoserii innych busów w różnych kolorach. Jak ustalono, mężczyzna kupował części od wcześniej zatrzymanych w celu ich dalszej odsprzedaży.

Plicjanci w wyniku przeprowadzonych działań odzyskali 5 skradzionych we Wrocławiu samochodów (jeden z nich odzyskali na terenie województwa wielkopolskiego) oraz udowodnili zatrzymanym kradzież z terenu miasta kolejnych 16 samochodów.

Wstępnie wartość skradzionych aut szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 200.000 zł. Prowadzący sprawę podejrzewają, że grupa mogła ukraść jeszcze więcej samochodów. Nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Powrót na górę strony