Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany ostatni ze sprawców znieważenia obcokrajowców

Data publikacji 22.12.2016

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wytypowali piątego już sprawcę znieważenia na tle narodowościowym tureckich studentów, do jakiego doszło 8 października przy ul. Chełmińskiej. Wszystko wskazuje na to, że to ostatni ze sprawców, którzy brali udział w tym zajściu. Chłopak ma 15 lat i jest mieszkańcem Torunia. Teraz zajmie się nim sąd dla nieletnich.

To kolejny już nieletni wytypowany i zatrzymany do tej sprawy. Kryminalni ustalili, że zatrzymani w tej sprawie nieletni brali czynny udział w zajściu i dopuścili się znieważenia na tle narodowościowym w stosunku do studentów. Funkcjonariusze, analizując zgromadzony materiał, wytypowali również mężczyznę, który zapoczątkował całe zajście i w sposób wulgarny znieważył na tle narodowościowym studentów, a następnie uderzył jednego z nich. 20-latek usłyszał zarzut. Decyzją prokuratora został on objęty policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych.

W miniony wtorek (20.12.16) kryminalni  z toruńskiej komendy zatrzymali kolejną osobę do tej sprawy. Wszystko wskazuje na to, że jest to ostatnia z osób, które brały udział w tym zajściu.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony