Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolęda od policjantów w nowej odsłonie

Data publikacji 23.12.2016

„Kolęda policyjna” doczekała się profesjonalnego teledysku, w którym udział wzięli świętokrzyscy policjanci. Tekst do niej napisała kielecka policjantka Anna Zielińska-Brudek, muzykę skomponował Romuald Lipko, a zaśpiewał Grzegorz Wilk wraz z Chórem Komendy Stołecznej Policji.

Kolęda powstała trzy lata temu spontanicznie, w atmosferze zbliżających się Świąt. Powstała w oparciu o to, co jest kwintesencją służby każdego policjanta, chęci niesienia pokoju, bezpieczeństwa i pomocy mieszkańcom miast i wsi. Tekst do „Kolędy od policjantów” napisała kielecka policjantka Anna Zielińska-Brudek autorka trzech tomików poezji i licznych publikacji. Jak przyznawała wtedy „Myśl o jej napisaniu narodziła się dużo wcześniej.” Kolęda została wówczas wyśpiewana przez kieleckiego kompozytora Marcina Janaszka. 

W ubiegłym roku nasza kolęda policyjna zyskała wymiar ogólnopolski. Muzykę do niej skomponował znany Romuald Lipko, który jest pomysłodawcą nagrania i zaprosił do współpracy wykonawcę ze swojego zespołu aktora, solistę Grzegorza Wilka. Do jej zaśpiewania zaproszono także Chór Stołecznej Policji w Warszawie pod batutą Sylwii Krzywdy.

W tym roku do utworu powstał profesjonalny teledysk, który wykonał kielecki oddział TVP. Na planie nie zabrakło Grzegorza Wilka, Romualda Lipko oraz świętokrzyskich policjantów.

(KWP w Kielcach / ms)

Film Kolęda od policjantów w nowej odsłonie

Pobierz plik Kolęda od policjantów w nowej odsłonie (format mp4 - rozmiar 27.72 MB)

Powrót na górę strony