Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dojedź bezpiecznie na święta, wróć cało i zdrowo do domu

Data publikacji 23.12.2016

Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia wiele osób, wraz ze swoimi bliskimi, wyruszy samochodem w podróż, aby złożyć wizytę rodzinie lub znajomym. Niekiedy droga będzie liczyła setki kilometrów. Każdego roku, również w czasie Świąt dochodzi do wypadków drogowych. Zdarzenia, które mają miejsce właśnie w tym okresie charakteryzują się tym, że bardzo często poszkodowane są w nich całe rodziny, także dzieci.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych, od decyzji, które podejmujemy.

Policjanci pełniący w okresie świąt  służbę na drogach, oprócz kontroli prędkości, będą zwracać szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, zwłaszcza dzieci. Te młodsze obowiązkowo powinny podróżować w fotelikach bezpieczeństwa, pozostałe osoby, łącznie z kierowcą  w pasach bezpieczeństwa. Przestrzegamy przed zbytnim pośpiechem na drodze, tym bardziej, że z dnia na dzień pogarszają się warunki drogowe. Należy jeździć spokojnie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków  - natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni itp. Nie ryzykujmy, siadając za kierownica po alkoholu. To prosta droga do tragedii!

Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która byłaby akceptowana z punktu widzenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Czasami wypicie lampki szampana, lub kieliszka wódki może przyczynić się do nieszczęścia na drodze i wejścia w konflikt z prawem.

(Biuro Ruchu Drogowego KGP / ms)

Powrót na górę strony