Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja zatrzymała mężczyznę znęcającego się nad rodziną

Data publikacji 20.03.2006

16 marca br. dzielnicowy z KPP w Rypinie, w czasie obchodu rewiru dotarł do kobiety, która ukrywała się u koleżanki przed konkubentem, który znęcał się nad nią i trójką ich dzieci w wieku 3, 4 i 7 lat.

Sprawca bił swoje ofiary czym popadło kijem, przewodem elektrycznym, a nawet łopatą. Trzy letniego synka przypalił rozgrzanym pogrzebaczem. Kobieta uciekła od niego, po tym, jak ostatnio pobił ją dotkliwie łopatą. Zmaltretowana psychicznie i fizycznie bała się powiadomić policję.

Podjęte przez dzielnicowego działania, którego czynnie wspierali pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz społeczny kurator rodzinny, doprowadziły do przezwyciężenia przez nią strachu i złożenia zawiadomienia o znęcaniu się przez konkubenta. Po zatrzymaniu 34-letniego sprawcy, sędzia Sądu Rejonowego w Rypinie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na miesiąc. Za moralne i fizyczne znęcania się nad rodziną ze szczególnym okrucieństwem grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10 – art. 207 par. 2 Kodeksu Karnego.

Pomoc poszkodowanej zaoferowało też Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, które niezwłocznie zaproponowało jej i dzieciom mieszkanie zastępcze oraz poradę prawnika i psychologa.

Powrót na górę strony