Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elektryczne rowery dla barcińskiej policji

Data publikacji 27.12.2016

Już w przyszłym roku latem policjanci będą patrolować miasto i gminę Barcin na elektrycznych rowerach. Zakup rowerów został sfinansowany przez Urząd Miejski w Barcinie.

Na terenie Komisariatu Policji w Barcinie odbyło się przekazanie dwóch elektrycznych rowerów dla barcińskich policjantów przez Burmistrza Barcina Pana Michała Pęziaka.

Zakup rowerów został sfinansowany w całości przez Urząd Miejski w Barcinie. Dzięki takiemu wsparciu policjanci w okresie sezonu rowerowego zamienią radiowozy właśnie na jednoślady i przy wykorzystaniu tego sprzętu będą patrolować ścieżki rowerowe, parki oraz miejsca zbiorowego wypoczynku. Ponadto na krętych, wąskich, osiedlowych uliczkach oraz w miejscach trudno dostępnych mundurowi na rowerach znacznie szybciej będą mogli dotrzeć do osób potrzebujących pomocy. Rowery te, podobnie jak te tradycyjne, napędzane są dzięki sile mięśni rowerzysty, jednak zamontowany w nich silnik elektryczny pozwala na rozwijanie większych prędkości, a zarazem szybsze pokonywanie większych dystansów.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony