Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego włamywacza

Data publikacji 27.12.2016

Zielonogórski policjant, będąc po służbie, rozpoznał mężczyznę poszukiwanego przez sąd i policję podejrzanego o liczne włamania. 29-latek ukrywał się przed policjantami w wynajmowanym mieszkaniu na jednym z zielonogórskich osiedli. Dzięki zatrzymaniu poszukiwanego odzyskano część skradzionych przedmiotów.

Godną pochwały postawą wykazał się policjant z komisariatu II w Zielonej Górze, który będąc po służbie zatrzymał 29-latka poszukiwanego przez sąd i policję. Funkcjonariusz jadąc prywatnym samochodem zauważył i rozpoznał mężczyznę, o którym wiedział, że jest poszukiwany. 29-latek jechał rowerem jedną z zielonogórskich ulic. 

Policjant nie zastanawiając się ani chwili zawrócił i pojechał za rowerzystą. W tym czasie poinformował dyżurnego Komisariatu II o zaistniałej sytuacji i poprosił o pomoc w zatrzymaniu poszukiwanego. W pewnym momencie 29-latek skręcił w osiedlową uliczkę i zatrzymał się przed klatką jednego z bloków. Policjant obserwował go i będąc w kontakcie z innymi funkcjonariuszami informował ich dokąd udaje się 29-latek. Po kilku minutach na miejsce przyjechali kryminalni i zatrzymali mężczyznę w jednym z mieszkań, gdzie jak się później okazało, wynajmował pokój. Podczas przeszukania mieszkania kryminalni znaleźli wiele różnych przedmiotów tj. sprzęt narciarski, elektronarzędzia i różne inne przedmioty, które po sprawdzeniu okazały się kradzione. Policjanci zatrzymali 29-latka a odnalezione rzeczy zabezpieczyli.

W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do co najmniej 13 kradzieży z włamaniami do piwnic i pomieszczeń gospodarczych. Odzyskany rower warty ok. 3,5 tys. zł. policjanci zwrócili prawowitemu właścicielowi, który pozytywnie zaskoczony stwierdził że "nie spodziewał się takiego prezentu na święta”. Drugi odzyskany i zabezpieczony rower czeka na właściciela, którego tożsamość ustalają policjanci. Ponadto kryminalni ustalili już tożsamość właścicieli większości pozostałych przedmiotów znalezionych w mieszkaniu 29-latka. Łączna wartość wszystkich rzeczy pochodzących z kradzieży to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jak ustalili policjanci, zatrzymany mężczyzna specjalizował się we włamaniach do piwnic i pomieszczeń gospodarczych, skąd zabierał różne wartościowe przedmioty. Te następnie sprzedawał, a uzyskane pieniądze przeznaczał na utrzymanie. Ponadto 29-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bielsku Białej do odbycia kary aresztu.

Kryminalni przedstawili mężczyźnie 13 zarzutów kradzieży z włamaniem, za które zgodnie z kodeksem karnym grozi mu od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • policjant i zabezpieczone skradzione przedmioty
  • policjant i zabezpieczone skradzione przedmioty
  • policjant i zabezpieczone skradzione przedmioty
  • policjant i zabezpieczone skradzione przedmioty
  • policjant i zabezpieczone skradzione przedmioty
  • policjant i zabezpieczony skradziony rower
Powrót na górę strony